Kolagenová péče

29.5.2014Fit a v pohoděČtení na 4 minuty
Kolagenová péče

Nikdo nechce na pohled stárnout rychleji! Svěží, mladistvý a celkově upravený vzhled hraje v dnešní době větší roli, než by se mohlo zdát. Být reprezentativní v zaměstnání nebo při slavnostnějších událostech je často opravdu náročnou výzvou. Ženy i muži se snaží ošálit věk kvalitní kosmetikou a dopřávají si wellness procedury, které pleť rozzáří a zmírní i projevy stárnutí pleti ve formě vrásek.

Postupem času ztrácí pleť pružnost a pevnost, což je základní projev stárnutí pleti. Lze tento viditelný proces stárnutí zpomalit? Ano! S kolagenem můžete dosáhnout skvělých výsledků v podobě svěží a omlazené pleti. Kolagen je stavební hmotou pojivých tkání a představuje výrazný aspekt stárnutí organismu. Dostatek této bílkoviny je tak stěžejní pro správnou funkci vaziv, kloubů, chrupavek, ale i elasticitu pokožky a zdravý vzhled nehtů a vlasů.

Jaké druhy kolagenové péče lze využít?

Tělo si kolagen vytváří jen do určitého věku. Již kolem 25ti let se tvorba kolagenu začíná pozvolna snižovat, což je lehce rozpoznatelné podle prvních, jemných vrásek kolem očí nebo úst. Kdo si chce zachovat mladistvý a svěží vzhled, nesmí tedy zapomínat na pravidelnou dávku kolagenu. Ten lze získat vydatnou, ale mnohdy nepříliš zdravou stravou. Kolagen je totiž obsažen ve zvířecích šlachách, kostech a kůžích, které lze konzumovat ve formě aspiku, tlačenky, želatiny nebo želé bonbónů. Kolagen lze ale doplnit i jiným způsobem. Je obsažen v mnoha kosmetických výrobcích nebo výživových doplňcích.

Péče o pleť – pravidlo každé ženy i muže

Pleť je důležitá pro ženy i muže. Vrásky nebo povadlá kůže je jasnou známkou toho, že pleť ztrácí svou elasticitu a pevnost, a nastal tedy nejvyšší čas začít s pravidelnou a důslednou péčí. Kosmetická výbava by se měla rozrůst o krémy a séra s vysokým obsahem kolagenu a rovněž návštěvy profesionálek v kosmetických salónech by se měly stát pravidelným rituálem. Pleť pak bude vyhlazená, pružnější a také snadněji předejdete vzniku nových, drobných vrásek. Od pleti můžeme rovnou přejít k vlasům, které tvoří podstatnou část celkového vzhledu. Unavené a zplihlé vlasy, které navíc nezadržitelně řídnou, mohou být známkou nemoci, ale také nedostatku kolagenu.

Jak působí na vlasy?

Kolagen podporuje růst vlasů a to konkrétně jejich rychlost a také tloušťku. Působí také příznivě v boji s volnými radikály, které jinak narušují celistvost vlasů a způsobují jejich lámání a hloubkové poškození. Ne jinak je tomu také u nehtů, které mohou být plné nezdravých dolíčků, hrbolků nebo bílých teček či čárek. Pravidelným příjmem kolagenu zabráníte praskání, lámání a odlupování nehtů a naopak jim dodáte pevnost, sílu a podpoříte jejich růst.

I když se kolagen těší velké oblibě zejména v oblasti kosmetiky, má svou neotřesitelnou pozici také ve zdravém životním stylu a bezesporu i v celkovém zdraví a vitalitě. Potěšující zprávou zejména pro ženy je také fakt, že kolagen redukuje tukovou tkáň zevnitř, což má za následek překvapivý úbytek či zlepšení celulitidy.

Kolagenový hydratační krém 200 ml

Kolagenový hydratační krém 200 ml

212 Kč

Pomůže s pomerančovou kůží

Kolagen by celkově při hubnutí či redukčních dietách neměl být opomíjen. Zdravá strava je založena na libovém masu a tak je tělo v podstatě připraveno o přirozený příjem těchto příznivých bílkovin. Pokud nechcete působit unaveně a nezdravě, je nutné jej doplňovat v jiné formě například v podobě farmaceutických nebo výživových doplňků.

Kolagen je nezbytný pro tělo a správnou funkci organizmu. Pokud si chcete zachovat mladistvost a vysmát se tak svým způsobem přibývajícímu věku, dopřejte si důslednou kosmetickou péči a pravidelný příjem kolagenu. Jen tak zajistíte organismu, pokožce, vlasům nebo nehtům potřebnou sílu, pružnost a zdraví!

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací