I na podzim je třeba se detoxikovat

8.9.2010Fit a v pohoděČtení na 5 minut

Často se mluví o jarní detoxikaci, ale abychom tělo udrželi zdravé během celého roku, radí odborníci zařadit i podzimní detoxikační kúru.

I na podzim je třeba se detoxikovat

Připravíme tak naše tělo na zimu

Podobně jako na jaře i na podzim dochází ke změnám v počasí as nástupem chladu i zátěž pro imunitní systém. I když v létě je obvykle strava vyváženější, přece jen hřešíme ve snaze užít si léto co nejvíce, také méně spíme a někdy přepínáme síly. Navíc si tělo musí udělat určitou kalorickou a vitaminovou rezervu na zimu a tak mu do čistého prostředí snadněji ukládá správní skladba vitamínů a minerálů. Proto je dobré již začátkem podzimu začít s očistnou kúrou a zároveň posilováním imunity, abychom se připravili na první sychravější dny a zároveň připravili naše tělo na větší nápor jídla v zimě.

Účinná detoxikace

Šťáva z aloe vera je označována jako účinný detoxikační prostředek - efektivně zbavuje tělo nežádoucích látek a jedů. Pro podporu detoxikace se obecně doporučuje užívání aloe vera alespoň dvakrát do roka, a to vždy po dobu dvou měsíců. Nejvhodnějším obdobím je jaro a podzim.

Aloe Vera zároveň posiluje imunitu, což je v zimním období velmi důležité, doplňuje chybějící minerály, vitaminy, enzymy, aminokyseliny, podporuje růst zdravé střevní mikroflóry, co všechno posílí naši obranyschopnost. Zároveň Aloe Vera působí protizánětlivě, proti bakteriím, různým škůdcům v našem trávicím traktu, jako jsou kvasinky, kandida, Helicobacter pylori, ale také sníží překyselení organismu, vyrovná jeho pH a odstraní žáhu. Vhodná je také na zklidnění žlučníku, vyčištění jater a krve.

Aloe Vera je prostě komplexním rostlinným zdrojem více než 400 účinných látek, důležitých pro naše zdraví a ideálním dárkem pro sebe, či svých blízkých.

ACE Detoxikační náplasti / polštářky 8ks

ACE Detoxikační náplasti / polštářky 8ks

168 Kč

Pomáhá od A do Z

Shrneme alespoň několik okruhů, u kterých je Aloe Vera prospěšné:
A: alergie, afty, ateroskleróza, astma, akné, artritida
B: bronchitida, bolest (obecně), buňky-ochrana
C: cukrovka, cysty, čištění střeva, krve, jater
D: detoxikace, deprese, dásně
E: ekzémy H: herpes, hemeroidy, horečka
G: gastritida
Ch: chudokrevnost, chemoterapie: snížení negativních následků, cholesterol
I: imunita
J: játra - posílení
K: krvinky - zvyšování množství, kandida, kvasinky
L: leukémie, lupénka
M: migrény, močový měchýř - zánět
N: nadýmání, nachlazení, nádory, nespavost, neplodnost v důsledku nepravidelné ovulace, nadváha
O: oční problémy, otoky
P: plísně, prostata - zánět, paradentóza, překyselení, poševní záněty a mykózy
S: stres, svaly - křeče
T: trávení U: ulcerózní kolitida
V: vysoký krevní tlak
Z: zácpa, zánět (jakýkoliv), žaludeční vředy

Nejlepší zkušenosti s AloeVera mám při různých problémech trávicího systému (pálení žáhy, žaludeční a dvanáctníkové vředy, nadýmání, problémy s pravidelným vyprazdňováním, infekce vyvolaná Helicobakter pylori), onemocněních dýchacího systému (dráždivý kašel, záněty horních cest dýchacích, astma), při alergických projevech dýchacího systému a kůže a kožních problémech (aknózní pleť, ekzémy, lupénka, popáleniny, poranění). Při kožních onemocněních je velmi vhodné a žádoucí kombinovat vnitřní použití šťávy s tělovým gelem z Aloe Vera pro venkovní použití.

Aloe Vera má silné protizánětlivé účinky, působí antibakteriálně, antivirově, proti plísním, zvyšuje odolnost organismu vůči různým infekcím. Právě kvůli těmto svým účinkem doporučuji šťávu z Aloe vera pít zejména v podzimním a zimním. Doporučenou dávkou šťávy z Aloe Vera dostáváme do organismu potřebnou denní dávku vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, čili ty látky, které potřebujeme k posílení organismu a tím k zajištění dobré imunity. Jako prevence se doporučuje vypít denně na lačný žaludek 30 ml u dětí 15 ml šťávy. V případě již začínající infekce třeba denní dávky zvýšit na dvoj-až trojnásobek. Při nachlazeních, chřipkách, onemocněních horních cest dýchacích Aloe vera vyvíjí svou pozitivní účinnost právě svým širokospektrálním složením účinných látek, které působí protizánětlivě, dezinfekčně a současně posilující pro lidský organismus. Pro dosažení těchto výsledků člověk musí disponovat dvěma základními věcmi - funkčním a ideálně fungujícím tlustým střevem a silným imunitním systémem. Pití šťávy Aloe vera obě tyto požadavky naplňuje.

Aloe Vera se dá použít jako prevence, ale samozřejmě i na řešení mnoha zdravotních problémů. V rámci prevence je vhodné Aloe Vera použít ve formě detoxikační (očistné) kúry, která se skládá z 2 až 3 litrů čisté šťávy z Aloe Vera.

Čistá šťáva z ALOE VERA - 99,8% aloe

 • detoxikuje celé tělo
 • čistí střeva, zlepšuje vyprazdňování
 • podporuje trávení, vhodné při plynatosti
 • při žlučníkových a žaludečních potížích
 • čistí játra a cévy
 • podporuje hubnutí
 • posiluje imunitu
 • při žaludečních vředech a záhe
 • snižuje překyselení
 • obnovuje zdravou střevní mikroflóru
 • při psoriáze, ekzémech, akné, hemoroidech

zdroj: MUDr. Vajová Gabriela

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.