Externí detoxikace - část I

19.4.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty

Očista těla od jedovatých látek nespočívá jen v tom, co se děje uvnitř těla. Přestože povzbuzování detoxikačních procesů prostřednictvím diety, cvičení a výživy je nejdůležitější součástí celého programu, svou roli hraje i to, jak se o tělo pečujete zvenčí.

Externí detoxikace - část I

Kartáčování a Drhnutí těla

Každý den se odhadem vyloučí z těla asi 450g toxinů v potu. To samozřejmě platí pouze tehdy, pokud jsou póry, kterými pot putuje, čisté. Každý den buňky pokožky regenerují, staré odumírají, nové se tvoří a staré vytlačují. Tím jak stárneme proces zpomaluje, buňky pokožky odumírají, ale nové se netvoří až tak rychle. To znamená, že odumřelé buňky již nejsou vytlačované k povrchu, takže je obtížnější se jich zbavit, a tak se ukládají. Kosmeticky má tento proces za následek matný vzhled, pokud jde o detoxikaci, ukládání buněk může způsobit ucpání pórů, které snižují množství toxinů vyloučených z těla. Odstraňování odumřelé kůže je tedy důležitou součástí procesu detoxikace.

Drhnutí těla

V lázních se běžně používá mírně navlhlá mořská sůl na škrábání suché pokožky (ne mokré, jak se mnozí lidé domnívají). Pak se sůl spláchne ve sprše a zanechá pleť revitalizovanou a hladkou.

Palčák z bavlny

Palčák z bavlny

69 Kč

Kartáčování těla

Vyberte si kartáč s přírodními, středně tvrdými štětinami. Umělé nebo příliš tvrdé štětiny kůži poškrábou. Když je pokožka suchá, použijte dlouhé, pevné (to neznamená tvrdé) štětiny a okartáčujte celé tělo najednou. Vždy začněte chodidly, protože jejich stimulací odstartujete proudění lymfy. Kartáčujte jemně 4-5 krát, vždy směrem k srdci a posouvejte se kolem celé části těla.

Dále pokračujte po lýtkách a stehnech k bedrům. Pak přijdou na řadu ruce, prsa, trup a záda. Nakonec okartáčujte žaludek. Když skončíte, dejte si sprchu nebo přinejmenším otřete ručníkem. Pokud budete pravidelně čistit pokožku, opakovaným kartáčováním a drhnutím těla urychlíte cirkulaci všeho v organismu, což napomáhá rychlejšímu vypláchnutí toxinů z organismu a má se, že to také podporuje proudění lymfy v těle.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.