Domácí prostředky na krásu

10.3.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty
Domácí prostředky na krásu

Na přípravu vlastní kosmetiky jsou kromě bylin vhodné mnohé kuchyňské přísady, ovoce a zelenina.

Přírodní ošetřovací a zkrášlovací prostředky můžete přizpůsobit svým individuálním potřebám - to je jejich jedinečnost. Navíc je lze připravit zcela jednoduše. Vynikající účinky zjistíte rychle. Na přípravu vlastní kosmetiky jsou kromě bylin vhodné i mnohé kuchyňské přísady, ovoce a zelenina. Na přípravu přírodní kosmetiky by se měly používat buď rostlinné extrakty, nebo látky pocházející například z mléka, medu či vajíček.

Průběžně Vám budeme přinášet přehled nejdůležitějších rostlin a jejich účinných látek, které se obvykle využívají pro kosmetické účely.

Aloe vera

Účinná látka se vyrábí z gelu, který se nachází v listech této rostliny. Aloe vera chrání před slunečním zářením. Váže vlhkost a zároveň ji poskytuje, působí uklidňujícím dojmem, odstraňuje otoky, regeneruje, ošetřuje a ochraňuje. Aloe vera se přidává do tělových mlék, pleťových vod, krémů a masek pro citlivou pleť.

Arnika

Působí protizánětlivě a používá se zejména při nečisté pleti a akné. Extrakt z květů arniky se přidává do tělových mlék, pleťových vod a uklidňujících krémů.

Arnikový olej 250ml

Arnikový olej 250ml

412 Kč

Bez

Bez obsahuje látku, která pomáhá proti nečisté, pórovité pleti. Květy bezu se přidávají do mlék a na napařování.

Břečťan

Výtažek z břečťanových listů podporuje prokrvení, má stahující a antibakteriální účinky, odstraňuje otoky. Břečťan se přidává do koupele např.. při celulitidě a na mytí vlasů proti lupům.

Bříza

Listy břízy obsahují látky, které se už odedávna přidávají do prostředků na péči o vlasy. Podporují prokrvení, mají stahující a dezinfekční účinky. Březové výtažky se používají proti mastným vlasům a lupům.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací