Detoxikujte své tělo medovou masáží

4.12.2008Fit a v pohoděČtení do 10 minut

Pod pojmem medová masáž si každý představí něco příjemné, jemné a slaďoučké. Možná teď někoho zklamu, ale není to docela tak. Tato masáž může být i trošilinku bolestivá, ale zato její účinek nám to vícenásobně vynahradí.

Detoxikujte své tělo medovou masáží

Léčivé účinky medu jsou nám známy již od starověku, a asi bychom i u nás marně hledali člověka, který o tom ještě neslyšel. Jeho účinky popisovali v slavných knihách například Avicenna či Plinius starší.

Později ho v léčení vytlačila chemie, ale na venkově se používal stále, pokud jeho "znovuobjevení" v léčitelství přispěl například i kněz Sebastian Kneipp. Staří Egypťané používali sice posvěcen med od posvátných včel, ale náš také skvěle pomáhá v různých situacích. Běžně se využívá na léčení ran, na zlepšení trávení, při dýchacích potížích, regeneraci jater, ledvin a také anémií, při čemž má důležité místo jako potravina, která obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů. Jeho složení se různí podle směsi květů navštívených jednotlivými včelstva, které med vyprodukovaly, a také podle lokality, období a sezóny. Známe květinové medy jako řepkový, z lučních květů, akátový - světlý a řidší, i medovicový - lesní med tmavý. Med obsahuje jednoduché cukry jako fruktózu, glukózu a sacharózu, ale i oligosacharidy a podobně, 13 druhů aminokyselin, včetně esenciálních, také bílkoviny i rostlinné - z nektaru rostlin, ale i živočišné - z hltanových žláz včel. Najdeme v něm množství enzymů jako amyláza, kataláza, oxidáza, Maltáza, inuláza a mnohé jiné, důležitou součástí jsou vitamíny - především provitamin A, vitaminy skupiny B (B1, B2, B3, B6, B7, B12), C, D, H , K, P, a minerální látky a stopové prvky - vápník, hořčík, fosfor, draslík, fosfor, sodík, síra, železo, křemík, mangan, baryum, nikl, stříbro, zinek, wolfram, mangan, molybden, chrom, kobalt, vanad, arzen, stroncium, titan, platina, jód, iridium, palladium a jiné. Nájdeme zde volné organické kyseliny jako kyselina octová, citronová, šťavelová, mléčná či mravičia, a pak ještě látky působící antibakteriální jako cholin, acetylcholin, inhibin - který se ničí teplem nad 40 ° C, a proto podle některých zdrojů by se měl med stáčet za soumraku. V neposlední řadě jsou zde zastoupeny koloidní látky - ochranné látky enzymů, chránící je před prostředím v našem žaludku, barviva - karoteny, flavony, chlorofyl, melanin, a nakonec silice a pylová zrnka.

Náš organizmus umí velmi dobře strávit a využít tyto látky z medu. Známe mnohé receptury na léčení medem, užívá se vnitřně, jako kloktadlo, na různé obklady, jako maska na obličej, či v masti na rány. Já se nyní pokusím přiblížit med jako prostředek na masáž. Masáž medem v této formě k nám přišla z Ruska, kde se používala již v dávných dobách, a dnes se znovu objevuje a prožívá svou renesanci i v západních zemích. Taková masáž pomáhá našemu tělu detoxikovat se, revitalizovat, zbavit se nepříznivých účinků stresu a nečistého životního prostředí.

Stejně jako při baňkování, i jiných masážích je i zde důležité poznání tzv.. Haedových zón, kde má který orgán nervová zakončení, a podle toho víme, kde máme největší problémy.

Detoxikační masáže medem

Detoxikační masáže medem

194 Kč

Používáme k ní nejlépe akátový med, pro jeho vyšší obsah vody, případně řepkový. Lesní med má i silnější složení a je hustší, používáme ho opatrněji. Výhodné je, pokud máme med z co nejbližšího okolí našeho bydliště, ten je pro náš organismus nejlepší. Medem natřeme záda ošetřovaného, tak působí jeho léčivá síla přímo přes pokožku a dostává se do krve. Ve druhém kroku speciálními pohyby rukou "pumpuje" či "vysáváme" staré toxiny a usazeniny až z hloubky tkáně, dokonce až z kloubů. Místa, na kterých se po krátkém čase vytvoří bělavá žvýkačkovitá hmota, byly zanesené nejvíce. Tímto způsobem se očišťují i vnitřní orgány.

Výhodou této masáže je spojení dotykové terapie, cíleného silného prokrvení, vynikajících účinků medu a detoxikace organismu přímo přes kůži.

Metoda masáže medem je vhodná při tzv.. civilizačních chorobách a jejich prevenci, jako jsou onkologická onemocnění, alergie / kromě alergie na med /, revmatická onemocnění svalů a kloubů, artróza, při chronických problémech s dýchacími cestami a trávicími obtížemi, při chronickém únavovém syndromu, problémech se spaním, při regeneraci po těžkých nemocech, nervových poruchách, ženských problémech, plísňových infekcí v organismu, při chorobách jater, ledvin a slinivky břišní, poruchách potence a neplodnosti, a mnoha jiných.

Samozřejmě, jsou i kontraindikace, kdy není tato masáž vhodná a to je alergie na MED!, Míst o s otevřenou ranou, při poškozené pokožce jako je ekzém, silná výsypka, při nádorech, aby se náhodou nerozšířili metastázy, při galukóme / vysoký oční tlak /, při krvácení v těle / vředy a pod. /, při trombóze, a při akutních infekčních onemocněních. Masírujeme jen záda, v jistém případě je možné i koleno. Při vytahování toxinů z nohou pomáhá masáž od křížové oblasti směrem nahoru, a při detoxikaci hlavy a ramen se působí od vrchu zad směrem dolů.

Nejúčinnější tato terapie působí pokud trvá hodinu a skládá ze tří přibližně dvacetiminutových masáží, s krátkými přestávkami na odpočinek klienta i maséra. Pohyby rukou maséra totiž připomínají slupování leukoplasti z pokožky, takže si asi umíte představit ten efekt. Po masáži může klient pociťovat mírně stavy jako po detoxikaci, proto musí přijímat hodně tekutin. Zdravý člověk může tuto masáž absolvovat jednou za měsíc, při akutních problémech 2 x do týdne alespoň měsíc, nebo 1 x týdně 2 měsíce. Po určité pauze se kúra může zopakovat nebo doplnit masáží lávovými kameny či saunováním.

Adriana Jánošíková

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.