Detoxikace - klíč ke zdraví a kráse

28.1.2009Fit a v pohoděČtení na 3 minuty

Východiskem dobré kondice i pěkného vzhledu je optimální stav tlustého střeva. Minimálně tak, jak se staráme o dům, byt či auto, měli bychom dbát i o pravidelnou údržbu vlastního těla, a to zvenku i zevnitř. Voda, kterou pijeme, vzduch, který dýcháme i potraviny, které jíme obsahují množství škodlivých chemikálií, které se denně dostávají do našeho organismu.

Detoxikace - klíč ke zdraví a kráse

V důsledku nesprávné výživy, špatné životosprávy, infekce parazity i působením životního prostředí je lidské tělo pod palbou dalších negativních vlivů. Přestože v lidském organismu fungují mechanismy samočištění, postupně selhávají a nedokáží průběžně odstraňovat z těla odpad. Ten se ukládá v jednotlivých orgánech a buňkách. Imunitní systém je přetížen - vzniká množství zdravotních problémů.

Východiskem dobré kondice i pěkného vzhledu je optimální stav tlustého střeva. Minimálně tak, jak se staráme o dům, byt či auto, měli bychom dbát i o pravidelnou údržbu vlastního těla, a to zvenku i zevnitř. Nevyjímaje tlusté střevo, čističku organismu. Jen čisté a zdravé tlusté střevo je zárukou zdraví a klíčem ke kráse.

Nejrozšířenějším problémem je porucha jeho peristaltiky a špatné vyprazdňování jako důsledek konzumace průmyslově, chemicky a jinak upravovaných potravin. Navíc to přeháníme s tuky, cukry, uzeninami a na syrovou zeleninu či ovoce často zcela zapomínáme. Chybí nám tak přirozená vláknina - "střevní metla", která je důležitou součástí potravy. Za takových okolností nemůže lidské tělo správně pracovat, přes zdánlivě dobře fungujícímu vyprazdňování. Jedna z důležitých úkolů střeva je vyloučit všechny jedovaté, kvasící a odpadní látky. Dokonce už v mladším věku zůstávají na stěnách tlustého střeva lepkavé směsi nečistot, které postupně tuhnou a nevyloučí se. Toto znečištění se nejprve projeví lehkými funkčními obtížemi - nadýmáním, mírnou únavou, nedostatečnou duševní koncentrací, zvýšenou podrážděností, stavy úzkosti. Později se přidruží projevy poruchy imunity, alergie, záněty a další nemoci. Zejména mladší ženy často trápí vyrážky na obličeji, které nereagují na běžný postup léčby. U žen v reprodukčním věku může být nečisté tlusté střevo jednou z podmiňujících příčin neplodnosti. A všichni předčasně stárneme ...

Je to důsledek toho, že zacházet s nadbytkem je pro člověka obtížnější než s nedostatkem. V průběhu dějin lidstva se nasbírali mnohé zkušenosti s dobami nouze a hladu, ale příležitostí naučit se zacházet s blahobytem a nadbytkem bylo jen málo. Proto jsme dnes pro život v blahobytu psychicky a tělesně vybavení nedostatečně. Příliš rychle podléháme svodům snadno dosažitelné, přeslazená a tučné potravy.

Zdroj: K. Horáková, Detoxikace organismu

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.