Bolí vás záda? Lehněte si na akupresurní podložku

5.10.2022Velvesa doporučujeČtení na 5 minut

Akupresurní podložky mají na sobě masážní hroty, na které si lehnete a relaxujete. Píchá to moc? Dá se na tom ležet? A k čemu je to dobré, jak se potom člověk cítí? Vyzkoušeli jsme pro vás novinku na velvesa a referujeme.

Jak jsem se dostala k akupresurní podložce

Pokud pracujete v e-shopu pro maséry a fyzioterapeuty, nové zboží je jako klubko vlny pro kotě. Prostě neodolatelné. Chodíte kolem, očucháváte, čtete, zkoušíte. A často si i odnesete domů

Když jsme ve velvese vybírali akupresurní podložky, říkala jsem si, ajaj, to je to pichlavé, tak na to bych si já nelehla. Jenže člověk si kolem masériny zvykne na to, že bolest může být i příjemná a často přináší úlevu při fyzických obtížích i při psychické únavě.

Praktický, pěkný a promyšlený design

Naše babičky tomu říkali „ježek“. Takže oprášená novinka, ale s nesrovnatelně vylepšeným designem. Hezké barvy, praktická balení s taškou nebo vakem. Vždy mě osloví přírodní materiály jako len, bavlna, pohankové slupky, kokosové vlákno... a je-li to spojeno s praktičností, to je další plus.

Vybrala jsem si konkrétně akupresurní podložku EKO, líbila se mi barva a to, že součástí balení je pěkná lněná taška, kam se podložka i polštář pohodlně vejdou. Chtěla jsem podložku v kombinaci s polštářem, který lze použít samostatně a díky náplni z pohankových slupek se dobře přizpůsobuje individuálnímu prohnutí v oblasti krku nebo kříže.

Obal polštáře i podložky lze po celé šířce rozepnout a stáhnout, pokud by jej bylo třeba vyčistit. Praní se doporučuje jen v rukou, aby se nepoškodily hroty na rozetách. Je fajn, že kdybych chtěla, pohankový polštář vyberu a použiji ho samostatně

A jdeme si poležet

Já jsem si podložku rozložila v obýváku na zemi. Kokosová výplň je dostatečně silná, izoluje i od chladu. Na podložku se doporučuje lehnout si v lehkém oděvu, případně si na ni rozprostřít prostěradlo nebo tenký ručník. Druhé řešení je praktičtější, pokud chce podložku používat více členů rodiny, aby se rychle neušpinila.

Doporučuji při ukládání se na podložku kontrolovat, kam dáváte ruce a prsty, já jsem se o hroty opřela plnou váhou těsně pod nehtem palce a znám i příjemnější zážitky, je to zhruba tak příjemné jako stoupit na kostičku lega

Odežeňte děti a domácí zvířátka. Věřte mi, nechcete, aby milovaných 20 kilo na vás skočilo ve chvíli, kdy ležíte na hrotech akupresurní podložky!

Lehněte si pomalu, nenechte se rozptylovat píchajícími hroty, popravte si polštář pod šíji, tedy já to tak dělám, protože to je mé slabé místo, právě proto jsem se pro podložku rozhodla.

Je příjemné při ležení konzumovat audioknihu nebo relaxační hudbu. Doporučení zní ležet na podložce zhruba 5-30 minut jeden až 2x denně. Jako u sauny, i zde je třeba se řídit vlastním tělem a pocity.

Prvních pár minut se mi chtělo z těch protivných hrotů vstát, ale pak to začalo. Příjemný pocit mravenčení a tepla po celých zádech, šíji a ve vlasech. Fyzicky jsem vnímala prokrvení, uvolnění, relaxaci svalstva a nervů, jako když člověk usíná. Už věřím tomu, že na akupresurní podložce lze i meditovat nebo si dát odpoledních 20 minut spánku.

Přiznám se, nestopovala jsem to, ale už napoprvé jsem vydržela něco mezi 10. a 15. minutami. Po skončení terapie jsem si s překvapením uvědomila, že pocit ztuhlosti a špatná pohyblivost v oblasti šíje povolily a mám uvolněnou náladu. Jelikož celý pracovní den posedávám za počítačem a šíje mě proto zlobí pravidelně, na podložce ležím skoro každý den. Je to na chvilku, není třeba k tomu elektřinu a nevyžaduje to po mě žádnou námahu. Výsledky jsou příjemné a instantní, během pár minut. Škoda, že jsem tohoto pomocníka neměla, když jsem pracovala na home-office!

Na podložce a polštáři lze také sedět, podložit si ho pod šíji, za kříže nebo pod bolestivé místo. Zkusila jsem chvíli na podložku se i postavit, ale pro mě je to zatím příliš drsná verze reflexní masáže

Nepřenosný zážitek

Neumím nikomu zaručit, že mu ležení na akupresurní podložce bude dělat stejnou službu jako mně. Nedoporučuje se při zánětech, horečce, prostě když člověk není fit a ani pro těhotné. Ale moje pocity z ní potvrdila moje sestra, když jsem jí navrhla, aby si na podložku zkusila lehnout. Po pár minutách jsem se zeptala: „No co, pomůžu ti vstát?“ A ona na to: „Ne, ne, já bych si ještě poležela, je to naprosto perfektní.“

Závěrem

Za mě je akupresurní podložka praktický pomocník, který bez dalších nákladů přináší rychlé řešení pro bolesti zad, šíje, svalů a kloubů. Navíc má pěkný design a snadno se přenáší i používá.

Akupresurní podložku testovala Péťa.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.