Blíží se začátek školního roku | velvesa.cz

Blíží se začátek školního roku

20.8.2010Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Blíží se začátek školního roku

a do školních lavic i rodičům přibude mnoho nových prvňáčků ...

Pamatujete si ještě na svou první školní aktovku? Asi si ještě umíme živě vzpomenout na chvíle, kdy jsme dostali školní tašku před nástupem do školy. Jen co jsme ji dali na záda - nosili jsme ji celý den, navzájem jsme si je srovnávali s kamarády, pyšnili se jí každému, koho jsme potkali ...

Jaká by měla být správná školní taška?

Správná školní taška by měla dobře doléhat na záda a neměla by tlačit jen na spodní část v pánevní oblasti, ale přilnout na celý zádíčka. Podle odborníků je podstatné, aby taška splňovala parametry pro první ročník. Tím že děťátko roste, postupně potřebuje větší tašku i prostorově.

Když setkávám v září na ulici prvňáčky, vždy mi jejich přijde líto, protože mám dojem, že jejich ta tíha připučí. My - rodiče chceme často svým dětem vyhovět a koupit jim moderní školní aktovku s různými oblíbenými postavičkami. Tento požadavek je sice důležitá, ale oblíbené obrázky se dají i dolepit či jinak upevnit, nebo se na tašku dá něco pověsit pro radost dítěte. Je třeba myslet v první řadě na páteř dítěte, ale nesmíme zapomenout ani na jeho pohodlí.

Myslím si, že i dnes uděláte předškolákům či budoucím prvňáčkům společným nákupem školní tašky radost. Samozřejmě, budoucí školáci nebudou při jejím výběru brát ohled na pohodlí, zdravotní nezávadnost a funkčnost, ale okouzlí jejich celková barevnost, počet kapes a zipů ...

Děti chtějí nosit na zádech moderní aktovku s pěkným obrázkem a my - rodiče, se snažíme skloubit jejich "jednoduchou" požadavek s nemalou náročností na její kvalitu.

Chceme, aby taška nejen dobře vypadala, ale aby splnila svůj účel.

Dále by měla být dobře viditelná - z hlediska bezpečnosti - barevnost, odrazky ...
Orientační rozměr "dobré" školní aktovky (cm): výška 42, šířka 36, hloubka 20.
Důležitá je zpevněná zádová část, ergonomický tvarovaná záda, kovové zámky, odrazky, reflexní prvky, nastavitelné široké popruhy na ramena, pevné dno, složku na svačinu (vpředu) a na drobnosti (nůžky, hyg. kapesníky ...), vhodné ouško (držák, rukojeť), kterým se dá taška zavěsit i na lavici - ne každá taška takové má a výhodou jsou i 2 složky na bocích (např.. na 1/2 l láhev, případně skládací deštník).
Měla by být ušita z pevného a přitom lehkého materiálu, aby se po naplnění nedeformoval její tvar.

Novým prvňáčkům přejeme radost z učení.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 2

Petra

Dobrý den, moje dcera má 7 jde do školy o rok později, protože byla na prvŇáčka hodně drobná a i jsme navštěvovali logopedii, protože špatně mluvila. ted už je to ale dobré a tak za 14 vykročí poprvé s aktovkou na zádech! Já jsemna záda dost cistlivá, mívám často potíže a proto jsem si i u výběru aktovky pro malou dávala pozor! Aco tu čtu tak jsme dodrželi všechny podmínky pro vhodnou aktovku pro dítě. Vybrala jsem aktovku od Stilu, pterá je lehká, má reflexní prvky a anatomická záda. zároveň má i dost místa a hlavně jsem se stejným motivem vybrala i penál desky kufřík další věci nutné do první třídy!Teď s ním každý den chodí po bytě, tak snad jí to nadšení vydrží i po zahájenídocházky!

Více

Kamila

Dobrý den, náš malý má od narození mírně výchýlenou páteř a tak chodíme dvakrát ročně na kontroly, zatím je to vše mezích normy, ale právě mě doktor vyloženě varoval ať si dáme pozor při výběru aktovky, ať je co nejehčí a hlavně kvalitní. Nejdříve jsem se teda dívala na tolik známý topgal, ale to mi přišlo zase hodně drahé, tak jsem hledala dál a nakonec jsem pro prostudování recenzí a diskuzí vybrala tanhle krásný set!https://www.stil.cz/skolni-set-tatra kluk miluje hasiče a všechno kolem nich, vždy když je někde nějaký den dětí, nebo jiná akce, musíme tam být, miluje hasčské závody! A tak tenhle motiv byl jasná volba!

Více

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací