Bílý medvěd

21.4.2010Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Bílý medvěd

Hloubková tlaková masáž nohama je formou tělesně orientované terapie, která kombinuje nejlepší elementy staroslovanské masáže "Bílý medvěd", "venkovského stylu" thajské masáže, a masáže "barefoot" shiatsu. Tato jedinečná hloubková práce na šlachovo-svalovém aparátu je prováděna převážně manévrováním nohou, které se aplikuje na všechny části těla a stimuluje tělo na vlastní samoléčebné procesy. Uvolňuje hluboko ležící tkáně, membránové struktury vazivového aparátu.

Masáž změkčuje obaly, ve kterých jsou uloženy svaly, šlachy a orgány, jejichž napětí určuje naši tělesnou formu, naše držení těla a vzorce tělesného napětí. Tlaková masáž nohama roztahuje hluboké svaly které napínají páteř, proto je vhodná pro lidi s nerovným nebo asymetrickým držením těla.

Navrací elastičnost a symetrickost pohybového aparátu, zpomaluje proces stárnutí, které se projevuje především na tzv. spojovacím tkáni našeho organismu. Upravuje držení těla a pomáhá normalizovat práci vnitřních orgánů. Tonizuje a upevňuje organismus.

Výsledkem masáže je aktivace lymfatického toku a krevního oběhu v hlubokých vrstvách tkání. Hluboké stlačování svalstva zmírňuje poruchu eliminace tekutin. Během masáže se provádí i diagnostika a zároveň korekce.

V místech energetických bloků, stažení, vzniká na celkovém vnímání příjemného svalového pocitu z masáže, pocit lehkého nepohodlí. To upozorňuje na zóny kterým je třeba věnovat zvláštní pozornost a kde se nacházejí centra problémů.

Působení tlakem jedné nohy nebo obou nohou současně má mimořádný efekt u klientů trpících chronickými problémy a bolestivostí zádového svalstva. Při masáži se vytváří efekt souměrného stlačování a uvolňování pojivové tkáně obklopující celou páteř.

Pohyby podél paravertebrálního svalstva dokáží odstraňovat svalové spasmy v těchto oblastech a pomáhají uvolňovat stisk spinálních nervů.

Působení na oblasti které jsou příčinou bolestí může vytvořit větší prostor pro zaujmutí původní přirozené pozice v segmentu.

Podložka na masáž 200 x 120 cm

Podložka na masáž 200 x 120 cm
-10%

3 390 Kč

3 051 Kč

Masážní techniky mohou roztáhnout a prodloužit páteř, protože specifické stiskací pohyby důrazně natahují a změkčují zkrácené úpony a svaly.

Výhody tlakové masáže nohama:

  • Rozšiřuje nabídku služeb
  • Nevyžaduje masážní emulze, oleje a procedura se dá se aplikovat přes oblečení
  • Umožňuje působit velkou energií s malým úsilím i při velkém klientovi
  • Šetří terapeutovy ruce, zápěstí, ramena i páteř
  • Rychlá úleva při chronických problémech pohybového aparátu
Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 1

Iva Goldmannová

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde se dá absolvovat kurz masáže Bílý medvěd? Děkuji, s pozdravem I.Goldmannová

Více