Akutní bolest zad | velvesa.cz

Akutní bolest zad

28.4.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty

Bolesti zad lze rozdělit na akutní a chronické. Akutní bolesti se obvykle objevují náhle a mohou být takové kruté, že nebudete schopni nějaký čas se pohnout nebo narovnat. Obvykle během několika dnů nebo týdnů pominou.

Akutní bolest zad

Chronické problémy

vznikají pomalu a trvají i 12 týdnů nebo více. Pokud nejsou akutní problémy správně léčeny, nebo pokud není stanovena jejich příčina, mohou se stát chronickými. Chronické bolesti pak mohou způsobovat prudké bolesti.

Vyhozená (vysunutá) ploténka

Plotýnka, která funguje jako tlumič nárazů mezi obratli, se může časem opotřebovat. Náhlý pohyb pak může způsobit, že rosolovitá látka zevnitř ploténky začne tlačit na vnější okraj. Když se roztrhne, může být její hmota vysunuta ven - tomu se říká vyskočení. Ploténka a okolní tkáně pak mohou tlačit na kořen nervu nebo na míchu a způsobovat intenzivní bolest. Pokud je zasažena páteř, mohou ochabnout nohy nebo jiné části těla, což vyžaduje rychlou lékařskou pomoc. Bolest způsobená vysunutou ploténkou se obvykle objevuje náhle, ale může také vznikat postupně po nějaký čas. Zpravidla se během několika týdnů uklidní, ačkoli plotýnka je poškozena natrvalo. Léčení obvykle spočívá v podávání léků proti bolesti a ve fyzioterapii, i když v některých případech se do blízkosti nervu vstřikuje protizánětlivá látka. Pomoci může i chiropraktika a osteopatie.

Medistik Dual Stick

Medistik Dual Stick

379 Kč

Ischias

je ostrá bolest, kterou lze pociťovat kdekoli v oblasti, do níž se větví sedací nervy. Bolest se často začíná na jedné straně zad a pak postupuje dolů do sedací části a nohy. Vzniká následkem tlaku na sedací nerv. Příčinou může být otok v okolí ploténky nebo špatné držení těla. Od bolesti pomohou analgetika. Další užitečnou léčbu představují fyzioterapie, osteopatie, chiropraktika, akupunktura.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací