Akupresura, reflexologie - zázrak?

7.7.2009Fit a v pohoděČtení na 2 minuty
Akupresura, reflexologie - zázrak?

Reflexologie a akupresura nepoužívají léky a jsou kdykoliv k dispozici, proto se ideálně hodí na svépomoc.

Jsou vhodné ke zmírnění dlouhotrvajících i náhle vzniklých obtíží a také jako podpůrné a doplňkové metody ortodoxní léčby nebo jako první pomoc. Reflexologii a akupresuru lze použít i pro přátele a rodinné příslušníky. Dvě skupiny lidí, pro které jsou tyto techniky obzvláště přínosné, jsou děti a starší lidé.

Cílem východní medicíny je pracovat s vlastními silami a tendencemi lidského těla, které se přirozeně snaží o uzdravení. Pokud budeme neustále potlačovat příznaky a nedotkne se kořene problému, nemoc se bude zhoršovat, působit stále závažnější potíže a nakonec poškodí celý organismus.

Reflexologie se osvědčila při potížích souvisejících se stresem, jako je alergie, astma, nespavost, depresiea, úzkost a migréna, při problémech způsobených svalovým napětím, jako bolesti zad a záněty vaziva a nakonec i při ženských potížích, jako je premenstruační napětí, porod a přechod . Zmírňuje příznaky chronického únavového syndromu.

Používáním doplňkových léčebných procedur přebíráme odpovědnost za své vlastní zdraví. Znamená to, že jsme se dokázali zbavit představy o nemoci jako o něčem, co se nám zkrátka náhodou přihodilo a co se vyřeší předpisem od lékaře. Léčebné metody jako reflexologie a akupresura působí souběžně s ortodoxními léčbou a mohou posílit její účinek.

Reflexologie předpokládají, že všechny části těla propojuje energie, která proudí od hlavy k patám po drahách. Ve stavu nemoci nebo nepohody tyto kanály blokují a proudění energie je narušeno. Působení na nohy či ruce tyto kanály odblokuje, umožní energii volně proudit a obnoví rovnováhu. To vše vede k uvolnění těla, podporuje oběh a zmírňuje nepříjemné příznaky. Úleva může nastat takříkajíc okamžitě, ale léčení déle trvajících stavů může trvat delší dobu, protože při zahájení léčby je odchylka výraznější.

Reflexologie věří, že tělo se léčí samotné zevnitř navenek. Pokud se příznaky léčbou jen potlačí, mohou se rychle vrátit ve stejném pořadí, v jakém byly potlačeny, proto se někdy po několika prvních sezeních mohou přechodně zhoršit.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací