10 příznaků stresu

22.10.2010Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
10 příznaků stresu

Pokud je pociťujete, trpíte nadměrným napětím. Vypněte si mobil a dopřejte si relax.

1. Víkendové migrény
Když přes víkend pravidelně trpíte bolestmi hlavy, může to být následek náhlého úbytku stresu, který na vás doléhá v pracovním týdnu. Dbejte na vydatný spánek a snadnou pravidelnou stravu.

2. Bolestivá menstruace
Vystresované ženy dvakrát častěji trpí bolestmi při menstruaci. Příčinou je hormonální nerovnováha. Naordinujte si pravidelný pohyb, odbourá stres.

3. Unavené čelisti
Častou příčinou ranní bolesti v čelistech bývá skřípání zubů během spánku, které stres ještě zhoršuje. Najděte si účinný způsob relaxace a poraďte se se svým zubním lékařem. Doporučí vám léky na zmírnění svalového napětí.

4. Špatné sny
Probouzet byste se měli dobře naladěná, protože nad ránem bývají sny nejkrásnější. Když však usínáte pod vlivem stresu nebo spíte málo, nefunguje to a negativní sny trvají až do rána. Odežene jejich pravidelný 7 až 8 hodinový spánek.

5. Krvácení dásní
Vystresovaní lidé jsou náchylnější na záněty dásní. Na vině je chronicky zvýšená hladina stresového hormonu kortizolu, což oslabuje imunitu a umožňuje bakteriím poškozovat dásně. Když části večera na pracovním stole, Mějte po ruce zubní pastu a kartáček.

6. Vyrážka
Stres vyvolává a zhoršuje záněty, což se projevuje i na pokožce. Na nevysvětlitelné vyrážky a akné vyzkoušejte protizánětlivé a antibakteriální čistící mléka a vody. Když to v průběhu pár týdnů nepomůže, navštivte dermatologa.

Indická masáž hlavy - instruktážní DVD

Indická masáž hlavy - instruktážní DVD

700 Kč

7. Chuť na sladké
Když dostanete neovladatelnou chuť na čokoládu, nevalte vinu pouze na ženské hormony. Prsty v tom může mít i stres. Vědci přišli na to, že ženy v menopauze, které trpěly stresem, jedli téměř stejné množství sladkostí než ženy před menopauzou.

8. Svědivá pokožka
Chronickým svěděním kůže trpí dvakrát častěji ti, co žijí ve stresu. Pod jeho vlivem se mohou zhoršit i projevy jiných kožních onemocnění, například ekzémů a psoriázy.

9. Zhoršení alergie
Výzkumníci zjistili u alergiků silnější projevy alergie, když je při testu vystavili stresující situaci. Vysvětlují to tím, že stresové hormony mohou stimulovat tvorbu imunoglobulinu - bílkoviny, která hraje hlavní roli při vzniku alergických reakcí.

10. Bolesti břicha
Obavy a stres patří mezi spouštěče bolestí břicha, které nemají jiné příčiny. Lidé vystaveni extrémnímu stresu trpí bolestmi břicha dokonce až třikrát častěji! Poraďte se s klinickým psychologem o terapii, která by vás naučila odbourávat stres.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací